Vakumlu Kaldırıcılar ve Vinç Sistemleri Hakkında Haberler

08/20/2020

Vakumlu Kaldırıcı JumboErgo için Gripper Güncellemesi

Schmalz, JumboErgo serisindeki vakumlu kaldırıcılar için yeni nesil alan tutucular sunuyor. FMP son derece çok yönlü ve vakum alanının sadece bir kısmı kaplandığında bile 140 kilograma kadar ağır iş parçalarını güvenilir bir şekilde tutar. FM tutucunun yerini alır. FMP, modüler tasarımı sayesinde gelecekte Jumbo vakumlu kaldırıcı için alan tutucu portföyünü genişletmek için bir temel sağlar.

 

06/10/2020

Benzersiz İşlevlere Sahip Yeni Operatör Üniteleri

Schmalz, üç yeni operatör kulpunu tanıtarak, vakumlu kaldırıcı JumboFlex için modüler sistemini genişletiyor. Tasarıma bağlı olarak, yeni kontrol kolları güvenliği artırabilir, taşıma işlemini basitleştirebilir veya hızlandırabilir. Kullanıcılar artık JumboFlex Safety +, JumboFlex Easy-Release ve JumboFlex Quick-Release arasından seçim yapabilir.

 

05/04/2020

Tavan Yüksekliği Düşük Olan Bölgeler İçin Vinç Çözümleri

Ergonomik bir kaldırma yardımcısı istiyorsanız, ancak tavan yüksekliğiniz geleneksel vinç sistemleri için çok düşükse ne yapmalısınız? Schmalz'ın çözümü, alçak odalarda bile kolay hareket edebilen alüminyum modüler düz bir tip pergeldir. Erkodent için bu yenilik tam doğru zamanda geldi: Dental termoform cihazı üreticisi montaj hattının sonunda paketleme sürecini optimize etmek istedi ve önceden planlanmış bir klima sistemi için yeterli alan bırakan bir çözüme ihtiyaç duydu.

 

04/14/2020

Makine Yüklemesi Sırasında Daha Fazla Güvenlik

Schmalz’ın pergel dönme açısı sınırlayıcısı, pergel vinçlerin çalışma alanlarının açısının ayarlanmasını sağlar. Yeni proses izleme sayesinde, daha üst seviye kontrol pergelin konumunu sorgulayabilir ve buna göre işleme adımlarını başlatabilir veya devre dışı bırakabilir.

 

03/18/2020

Kablo Taşıyıcı V-Zinciri Yer Açıyor

Schmalz, düz pergel vinç modelleri için ürün yelpazesini genişletiyor, aynı zamanda yerden tasarruf sağlıyor: Yeni V-Chain, vakum beslemesi için hortum tertibatını bir kablo hattına yerleştirerek gevşek asılı hortum spirallarini geçmişte bırakıyor. Forkliftlerin pergel vinç altından geçişlerinde hortumlara çarpmadan geçmesi sağlıyor.

03/09/2020

Lojistik Sektörü için Ergonomi: Lojistik Endüstrisi için Vakum Taşıma Sistemleri

Online alışveriş yapan her üç kişiden biri, her hafta internet üzerinden sipariş veriyor. 2019 yılında online satışlar bir önceki yıla göre yüzde on birin üzerinde büyüdü. Bu, Alman E-Ticaret ve Uzaktan Satış Ticaret Birliği (bevh) tarafından yapılan e-ticaret tüketici çalışmasının sonucudur. Bu nedenle üreticiler, bayiler ve lojistik hizmet sağlayıcıları süreçlerini buna göre optimize etmelidir. Daha verimli olmak ve daha hızlı çalışmak, ancak aynı zamanda çalışanlarının sağlığını korumak için ergonomik kaldırma cihazlarına yatırım yapmaya değer. J. Schmalz GmbH bu alanda uzman bir şirkettir. Schmalz bireysel taşıma çözümleri ve vinç sistemleri geliştirmektedir. Üretici aynı zamanda ergonomiye odaklanırken iç malzeme akışını zaman ve maliyet açısından geliştirmeye yardımcı olur.

 

10/15/2019

Çevik ve Güçlü - Plastik Endüstrisi için Vakumlu Kaldırıcılar

Plastik işleme endüstrisinde gerçekleşen taşıma işlemleri, plastiklerin kendisi kadar çeşitli olabilir. Granül torbaları, varil tozları ve kullanılmayan tabakaların hepsi verimli bir şekilde taşınmalıdır. Yine de Schmalz'ın tüm süreçler için bir çözümü var. Doğru vakumlu kaldırıcıyı seçerken, ergonomi ve taşınacak ürünlerin korunması önemli bir rol oynar.

 

04/08/2019

Yüksek İstifleme JumboFlex High-Stack - Kullanıcı Deneyimi

Eugster / Frismag AG, tanınmış markalara yönelik kahve makineleri geliştirmekte ve üretmektedir. İsviçreli şirket, daha önce kahve makinelerini paletler üzerine, üretimin sonunda herhangi bir teknik destek olmadan yüklemek zorunda kalan çalışanları için ergonomik bir kaldırma yardımı arıyordu. Şirket sonunda Schmalz'ı ve vakumla kaldırıcısının özel bir versiyonunu buldu.

04/01/2019

Digital Fabrikalar İçin Taşıma Sistemi

Fabrikalarda dijitalleşme artıyor ve manuel taşıma sistemleri de bundan etkilenmektedir. Giderek daha fazla talep gören özelleştirilmiş ürünler gittikçe daha karmaşık proseslere işlem görmektedir - ve bunun sonucunda da malların taşınması kullanma şeklimizin de uyum sağlaması gerekiyor. Akıllı taşıma cihazları bu artan karmaşıklığı yönetilebilir hale getirmede önemli bir rol oynamaktadır. Cihazın ve operatörün birbirleriyle etkileşime girme şeklini değiştiriyorlar: taşıma cihazları, asıl taşıma işlemini kullanıcı için çok daha kolay hale getiriyor ve ayrıca bir dizi ek görev üstleniyor. J. Schmalz GmbH, olası tüm senaryolar için doğru cihazları sunmaktadır - örneğin, dijital fabrika için yeni bir kaldırma cihazı sınıfı olan kollobratif dengeleyici SRBC.

02/18/2019

Jumbo Low-Stack: Malzemelerin eğilmeden ergonomik taşınması

J. Schmalz GmbH'nin yeni Jumbo Low-Stack cihazının en önemli özelliği ergonomik olarak vakumla karton kutuları, metal eşyaları veya zemin seviyesine yakın paletlerdeki çuvalları taşıyabilmesinde yatıyor. Karton kutuları ve kasalar gibi nakliye konteynerlerine ulaşmak için de ideal olan kullanım çözümü, vakum hortumlı kaldırıcılarının JumboErgo ve Sprint vakumla kaldırma modüler sistemine dayanmaktadır. Hava geçirmeyen malzemeleri 80 kilograma kadar taşıma kapasitesine sahiptir.