Yeni SCPM: Kompakt Vakum Ejektörü

Küçük, güçlü ve modüler - J. Schmalz GmbH’dan SCPM, ince, hafif tasarımları sayesinde doğrudan gripper üzerine entegre edilebilecek yeni bir kompakt ejektör serisi.

Kompak Ejektör SCPMc (“kontrol”) plastik enjeksiyon hatlarından parça alırken

Schmalz, güçlü vakumu doğrudan entegrasyonla birleştiren, yerden tasarruf sağlayan, merkezi olmayan vakum jeneratörlerine olan talebe yanıt olarak yeni SCPM ailesini geliştirdi. Optimize edilmiş vakum kapasitesi ve kompakt boyutları, ejektörlerin vantuzun çok yakınında kullanılmasını sağlar. Sadece tek konektör ve hava bağlantılı, kompakt bir pnömatik ünite oluşturmak için 16'ya kadar ejektör kolayca blok olarak kullanılabilir. Bunun anlamı, kullanıcıların bu sayıdaki vakum devrelerini tek bir cihazda kurarak ve ayrı ayrı kontrol edebilmeleri ve farklı parçaların birbirlerinden bağımsız olarak yalnızca bir terminalle kullanılmalarını sağlayabilmesidir.

Diğer ilginç bir özellik de, doğru vakum jeneratörünün seçimini büyük ölçüde kolaylaştıran modüler sistemdir: Farklı modüller kullanılarak, sadece bir ana gövdeyle üç farklı versiyon oluşturulabilir. Temel SCPMb modeline ek olarak, “c” nin “kontrol” anlamına gelen bir “c” sürümü de vardır. Otomatik hava tasarrufu işlevi ve aktif hava üflemesi gibi ek özelliklere sahip olan bu versiyon, kullanım sırasında basınçlı hava tüketimini yüzde 80'den daha fazla azaltır. SCPM'nin akıllı “i” sürümü, tüm üretim sürecini izlemek ve kontrol etmek için sayısız fonksiyonu birlikte sunmaktadır.

SCPMi: Okuma, Yazma, Analiz

Proses kontrol sistemindeki haberleşmenin yanında, NFC(yakın alan haberleşmesi) teknolojisi kullanılarak, tablet ve akıllı telefon ile veri ve parametreler izlenilebilinir. NFC'nin en önemli avantajı güvenli olarak cihazlar arasında noktadan noktaya bir haberleşme sağlar. Schmalz’ın ControlRoom aplikasyonu ile cihaz üzerinden veriler okunabilir ve istenilen parametreler değiştire bilinir.