Schmalz, LogiMAT 2020: Taşıma İşlemini Kolaylaştırıyor

Bu yılki LogiMAT (10 - 12 Mart 2020) tamamen “Vizyonlar - Yenilikler - Çözümler” teknolojisi hakkında. Dijital fabrika için klasik manuel ve otomatik mal lojistiği ve sistemleri için çözümler, salon 7, C05 standındaki fuara ziyaretçi bekliyor.

 

Schmalz, uygulama odaklı taşıma çözümlerini LogiMAT 2020'de sunuyor.

Günümüzde lojistik, kutuları A'dan B'ye taşımaktan çok daha fazlasıdır. Akıllı veya yeşil olabilir ve malların takibini sorunsuz bir şekilde belgelemek için dinamik ve şeffaf olmalıdır. J. Schmalz GmbH ürün yelpazesi, pratik olarak her manuel ve otomatik kaldırma görevi için doğru cevaba sahiptir. LogiMAT'ın bu yıl odak noktası taşıma teknolojisi. Bu, düşük tavanlar için akıllı konseptler içerir: Sürgülü zincir V-Zinciri sayesinde JumboFlex, düz pergel sistemlerde pergelin altında yükseklik kazandırı. Örneğin paletleri yüklerken veya boşaltırken, vakumlu kaldırıcının yüksek istifli ve alçak istifli versiyonları çok daha ergonomik taşıma süreçlerine izin verir.

Dijital Destek

Schmalz, dengeleyici SRBC ile manuel kullanım için dijital teknolojinin faydalarını gösterecek. Sensörler, motorlar tarafından doğrudan desteklenen hareket uyarılarını kaydeder. Kullanıcılar, SRBC'nin otomatik olarak koruduğu önceden tanımlanmış sınırlara sahip çalışma alanları tanımlayabilir. Ayrıca, halat dengeleyici hangi tutucuların bağlı olduğunu algılar ve onaylanmış hareket modellerini takip eder. Nesnelerin nereye yerleştirilip yerleştirilemeyeceğini tespit eder ve önemli işlem parametrelerini kaydeder - tahmini bakım gibi işlevler için temel bir gerekliliktir. Akıllı kaldırıcının dijital fabrikada konuşlandırmaya hazır olduğu anlamına gelir. Manuel elleçlemeye ek olarak Schmalz, paletleme ve paletten arındırma sistemlerine odaklanarak çeşitli tutucu çözümleri ile vakum otomasyonundaki uzmanlığını gösterecektir. Vakumlu yüzey tutucu SPZ, teneke kutuların, içi boş kavanozların veya karton kutu ve film ambalajının kısmen kapalı yüzeylerini bile hızlı ve güvenilir bir şekilde taşınmasını sağlar. Pnömatik ilave konseptine mekanik sıkıştırma sistemi de yardımcı olabilir. Schmalz sisteminin tasarımı, ürünleri değiştirirken modifikasyona gerek kalmamasını sağlar. Farklı iş parçalarının kavranması için bir başka çözüm, alan tutucu FXP'dir. LogiMAT'ta karton kutular ve folyo sargılı ürünler için ideal olan SPB2-40 tipi vantuzlarla sergilenecek. Entegre vakum jeneratörüne sahip alan kavrama sistemi düşük ağırlıklıdır, bu da onu küçük robotlarda kullanım için uygun hale getirir. Tüm bu özellikler FXP'yi çok çeşitli farklı nesnelerin otomatik paletleme, paletten çıkarma, devreye alma ve ayırma işlemleri için esnek bir çözüm haline getirir.

Cobots için Yenilik

Fuar standındaki bir diğer önemli nokta ise, cobotlar için hafif tutucu SLG olacaktır. Kullanıcılar işlem görevlerine göre çevrimiçi yapılandırabilirler. Program kullanıcıya her adımda yardımcı olur ve bitmiş tasarım verilerini doğrudan 3D baskı hizmetine gönderir. Katkı üretimi, düşük maliyetli ve hızlı tek bileşenli üretimin anahtarıdır. Sonunda, kullanıcı, bireysel işleme görevlerinin otomasyonunun yolunu açan, işbirlikçi robotlarda kullanım için özel olarak geliştirilmiş, ağırlığı optimize edilmiş bir tutucu alır.

Download

Text and Image