Elektronik Üretimi için Akıllı Otomasyon Çözümleri

Vakum uzmanı Schmalz, hassas elektronik bileşenlerin otomatik kullanımı için sayısız çözümler sunar; örneğin hassas elektronik parçaların elektrostatik statikleşmeye karşı güvenilir bir şekilde koruyan tutma sistemleri.

 

Schmalz elektronik endüstrisi için taşıma çözümleri sunar - örneğin NBR-ESD'den yapılmış vakum vantuzları

Elektrostatik şarjlar ve sonuçta meydana gelen kontrolsüz elektrostatik deşarj (ESD), yongalar veya baskılı devre kartları gibi elektronik bileşenlerde geri dönüşü olmayan bir hasar oluşturur. Bu sorunu çözmek için Schmalz, özellikle elektronik endüstrisi için işleme çözümleri üretmektedir - örneğin NBR-ESD'den yapılmış vakum vantuzları. Vantuzlar, hassas bileşenleri güvenli ve hızlı elektrostatik boşalma nedeniyle zarar görmekten güvenli bir şekilde koruyan özel bir dağıtıcı malzemeden yapılmıştır. Hem düz hem de körüklü vantuzlar farklı dizayn ve boyutlarda mevcuttur. Özelleştirilmiş ve esnek vakum üretimi sağlamak için Schmalz, yeni kompakt ejektörler SCPM'yi portföyüne ekledi. Ejektörler sadece çok küçük ve güçlü değildir, aynı zamanda çeşitli tasarımlarda mevcuttur ve bir terminal olarak yan yana blok şekilde monte edilmeye uygundur. Özel vakum çeşitleri ile birlikte kullanım için özel çeşitler de uygundur.

Yaylı piston FSTIm, elektronik endüstrisindeki işleri yapmak için de tasarlanmıştır. Hassas iş parçalarının hasassa bir şekilde kullanılmasını sağlar ve elektriksel olarak iletken bir versiyonunda mevcuttur. Ek olarak, Schmalz baskılı devre kartlarının ve diğer elektronik bileşenlerin güvenli bir şekilde tutulması için SCG ve SCGS akış tutucuları bulunmaktadır. Her iki versiyon da isteğe bağlı olarak NBR-ESD'de bulunan farklı vantuzlarla bağlanabilmektedir. Sonuç olarak, elektrostatik boşalmalar güvenilir bir şekilde önlenebilir. Düz iş parçaları için vakum vantuz SUF önerilir. Bu, çeşitli malzeme seçeneklerinden dolayı evrensel kullanım için uygundur ve ayrıca antistatik bir versiyonda gelir.

Schmalz ayrıca yeni elektrikli vakum jeneratörü olan kompakt CobotPump ECBPM ürününe yeni bir katkı sunuyor. Cihaz, küçük parçaların tek bir vantuzla otomatik olarak taşınması için özel olarak tasarlanmıştır ve üç kilograma kadar kaldırma kapasitesine sahip ortak robotlarda kullanım için uygundur. Vakum tamamen elektrik gücü ile üretilir ve basınçlı hava kullanmaz. Sonuç olarak, özellikle mobil robotlarda kullanımı çok kolaylaştıran geleneksel hortumlara ihtiyaç duyulmaz.

Download

Text and image