Basın Bildirileri

Basın bölümümüzde ürünlerimiz ve şirketimiz hakkındaki en son bilgileri bulabilirsiniz.

09/29/2019

Bir Tıklama Kadar Yakın 3D Yazıcı ile Üretilen Özel Tutucular.

Bir tutucudan daha fazlası: Schmalz yeni geliştirmiş olduğu SLG tutucuyu online olarak hızlı ve kolayca tasarım yapılabilecek bir sistem geliştirmiştir. Üretim prosesinde 3D yazıcı teknolojisi kullanılmıştır. Hafif bir yapıya sahip olan tutucular, çok çeşitli taşıma uygulamaları için en ideal çözümü sunmaktadır.

 

07/18/2019

Yeni SCPM: Kompakt Vakum Ejektörü

Küçük, güçlü ve modüler - J. Schmalz GmbH’dan SCPM, ince, hafif tasarımları sayesinde doğrudan gripper üzerine entegre edilebilecek yeni bir kompakt ejektör serisi.

06/16/2019

Digital Fabrikalar için Vakum Teknolojisi

Elektrikli vakum jeneratörleri, tutucular ve kompakt ejektörlerin akıllı fabrika kullanılabilmesi için dijital enerji ve proses verilerini gerçek zamanlı olarak sağlamaları gerekir. Schmalz, IO-Link, Ethernet ve NFC gibi arayüzleri vakum bileşenlerinde birleştirerek, ağ bağlantılı üretim için gereken akıllı temeli oluşturur.

04/15/2019

Schmalz Vakumla Bağlama Çözümlerini Gösteren Yeni Kataloğu Çıktı

Schmalz, vakumla bağlama teknolojisi kataloğunu tamamen revize etti. Glatten merkezli şirket, kullanıcıların makine tezgahları için doğru bağlama ekipmanlarını hızlıca bulabilecekleri 172 sayfalık manuel ve makine işleme portföyünü sergiliyor.

04/08/2019

Yüksek İstifleme JumboFlex High-Stack - Kullanıcı Deneyimi

Eugster / Frismag AG, tanınmış markalara yönelik kahve makineleri geliştirmekte ve üretmektedir. İsviçreli şirket, daha önce kahve makinelerini paletler üzerine, üretimin sonunda herhangi bir teknik destek olmadan yüklemek zorunda kalan çalışanları için ergonomik bir kaldırma yardımı arıyordu. Şirket sonunda Schmalz'ı ve vakumla kaldırıcısının özel bir versiyonunu buldu.

04/01/2019

Digital Fabrikalar İçin Taşıma Sistemi

Fabrikalarda dijitalleşme artıyor ve manuel taşıma sistemleri de bundan etkilenmektedir. Giderek daha fazla talep gören özelleştirilmiş ürünler gittikçe daha karmaşık proseslere işlem görmektedir - ve bunun sonucunda da malların taşınması kullanma şeklimizin de uyum sağlaması gerekiyor. Akıllı taşıma cihazları bu artan karmaşıklığı yönetilebilir hale getirmede önemli bir rol oynamaktadır. Cihazın ve operatörün birbirleriyle etkileşime girme şeklini değiştiriyorlar: taşıma cihazları, asıl taşıma işlemini kullanıcı için çok daha kolay hale...

03/29/2019

Güçlü, Kompakt, Elektrikli: Kollobratif Robotlar İçin Yeni Vakum Jeneratörü ECBPM

Schmalz, ürün ailesine hava ihtiyacı olmayan elektrikli vakum üreteçlerini ekliyor. Yeni CobotPump ECBPM (M, “Mini” anlamına gelir), otomasyon proseslerinde özellikle küçük parçaların tek bir vantuz ile taşınması için tasarlanmıştır. Bu hafif ve kompakt çözüm, Kollobratif robotlarda üç kilograma kadar taşıma kapasitesi sunmaktadır.

02/26/2019

Ethernet Haberleşme Protokolüne Sahip Vakum Ejektörü Terminali SCTMi

Kompleks üretim prosesleri gün geçtikçe daha akıllı sistemlere ihtiyaç duyuyor. Özel proseslere bağlı olarak, sistemler senkron olarak çalışabilmeli ve böylece bir sistem, diğer bir sistem ile eş zamanlı olarak birleştirebilmelidir. Bu gereksinimleri göz önüne alarak J. Schmalz GmbH, Ethernet arayüzlü SCTMi kompak vakum terminalini geliştirmiştir.

02/21/2019

HMI 2019: Schmalz'dan Kompakt, Akıllı ve İşbirlikçi Çözümler

Hannover Messe 2019'da J. Schmalz GmbH, vakum üretimi, tutma ve akıllı kullanım için yenilikler sunacak. Çözümler, verimli enerji kullanımı ve otomasyonu açısından ileriye dönük önemli bir adımı temsil ediyor.

02/18/2019

Jumbo Low-Stack: Malzemelerin eğilmeden ergonomik taşınması

J. Schmalz GmbH'nin yeni Jumbo Low-Stack cihazının en önemli özelliği ergonomik olarak vakumla karton kutuları, metal eşyaları veya zemin seviyesine yakın paletlerdeki çuvalları taşıyabilmesinde yatıyor. Karton kutuları ve kasalar gibi nakliye konteynerlerine ulaşmak için de ideal olan kullanım çözümü, vakum hortumlı kaldırıcılarının JumboErgo ve Sprint vakumla kaldırma modüler sistemine dayanmaktadır. Hava geçirmeyen malzemeleri 80 kilograma kadar taşıma kapasitesine sahiptir.