Vakum Komponentleri

Schmalz'ın yenilikçi vakum komponentleri endüstrinin çeşitli sektörlerindeki pek çok kullanıcıya otomasyon ve taşıma görevlerinin çözümünde güvenilir destek sunar. Geniş komponent yelpazesi vantuzlardan ve vakum üreticilerden başlayıp montaj elemanlarına ve sistem takip cihazlarına kadar uzanmaktadır.

Vakum Vantuzları

Ürün serimizde çeşitli şekillere, boyut ve malzemelere sahip farklı vantuzlar bulunmakta olup her uygulama için doğru vantuz sağlanmaktadır. Vantuzlar, elastomer parça ve bağlantı nipelinden oluşur.

Özel Tip Tutucular

Özel tip tutucular, normal vantuzların vakum oluşturamadığı uygulamalarda kullanılabilir. Schmalz, çeşitli şekillere, boyutlara ve çalışma prensiplerine sahip farklı özel tip tutucular sunmaktadır.

Yüzey Tutucu Sistemleri ve Uç Elemanları

Çok amaçlı yüzey tutucu sistemleri. Modüler sistem ve tutucular. Devasa robot uygulamaları serisine bağlanmaya hazır.

Montaj Elemanları

Schmalz, vantuzların veya özel tip tutucuların vakum sistemine entegrasyonu için çeşitli montaj imkanları sunar.

Vakum Üreteçleri

Vakum üreteçleri gerekli vakumu sağlar. Vakum, pnömatik olarak (ejektörler) veya elektriksel olarak (pompalar, blower'lar) oluşturulur. Ejektörler, enerji ve süreç kontrolü için akıllı işlevler sunar.

Valf Teknolojisi

Valfler, basınçlı havanın yanı sıra vakumu da kontrol etmek için kullanılır. Doğru valfler, vakum sisteminin hem süreç güvenilirliğini hem de maliyet verimliliğini artırabilir.

Sensörler ve Sistem İzleme

Sistem izleme aygıtları, vakum sisteminin güvenli çalışması için çok önemlidir. Schmalz, uyarı aygıtlarının yanı sıra çeşitli sensörler, ölçüm ve kontrol aygıtları sunar.

Filtreler ve Bağlantılar

Filtreler vakum üretecini kirlenmeden korur. Vakum dağıtıcıları, hortum hatları ve bağlantılar vakum sistemini tamamlar ve vantuzları vakum üreteçlerine bağlar.