Olaylı bir hikaye

İlk tıraş bıçağı, ardından taşıma cihazları, şimdi vakum teknolojisi ve enerji depolama: Schmalz şirketinin tarihi sürekli değişen, değişen pazarlar ve müşteriler için yeni bir şeyler yaratma dürtüsü ile karakterizedir. 1910 yılında bir jilet fabrikası olarak kurulan Schmalz, neredeyse tüm sektörlerden müşterileri ile uluslararası alanda başarılı bir sanayi şirketine dönüştü.


Schmalz tıraş bıçağı fabrikası

„Sakallı bir adam modası geçmiş, bugün traşlı beyefendiyi seviyorsunuz." Berlin'deki bugünkü hipsters, 30'lardan Schmalz tıraş bıçağı fabrikasının reklam sloganını beğenip beğenmeyecek mi? O zaman, şirket kurucusu Johannes Schmalz „Glattis“ ile zaten uluslararası bir isme sahipti. yapılan: Şirket, her yıl dünyanın her yerinden müşterilere birkaç milyon bıçak gönderdi.

Johannes Schmalz, şirketini 1910'da doğrudan Glatt Nehri üzerinde kurdu çünkü makinelerini çalıştırmak için bir hidroelektrik santrali buldu. İlk günlerde, becerikli Kara Orman tüm önemli makinelerin kendisini geliştirdi ve üretti, örneğin bir otomatik taşlama ve parlatma makinesi.