Taşıma Uygulamalarında Şekil ve Boyutta Yüksek Tolerans

J. Schmalz GmbH, otomatik kullanım için yeni bir tutucu geliştirdi: FQE, Kolaboratif robotlar içinde dahil olmak üzere çeşitli farklı görevler için uygundur ve çeşitli şekil ve boyutlardaki iş parçalarını hız ve güvenilirlikle tutar.

 

Schmalz'ın çok yönlü alan tutucusu FQE, vantuz veya süngerli seçenekleri ile her tür şekil ve boyutta kullanılabilir.

Bu çok yönlü tutucu, iş parçalarını şekli, boyutu veya konumu ne olursa olsun taşımak için geliştirilmiştir. Kolaboratif robotlarda veya tam otomatik uygulamalarda kullanım için idealdir. Otomotiv, cam veya elektronik endüstrisindeki hassas bir şekilde kavrayan ürünlerde olduğu gibi, lojistikte hat sonu paketlemesi için de uygundur. Yeni tutucu, vakum ve üfleme işlevine sahip entegre kontrol valflerine sahiptir. Sadece döngü sürelerinizi kısaltmanıza değil, aynı zamanda konturlarının azaltılmasına da yardımcı olurlar. Bu özellik insan-robot işbirliği (HRC) için de önemlidir: Schmalz, yeni tutucusunu tasarlarken yuvarlak kenarlara, genişletilmiş bir temas yüzeyine ve olası en düşük çarpma kuvvetlerine odaklandı. Sonuç olarak, yeni tutucu ISO TS 15066 ile uyumludur ve bu nedenle HRC özelliklidir. Aynı zamanda hafif modüler tasarım, FQE'nin ağırlığını 35 kilograma kadar tutabilecek kadar düşük tutar.

FQE, harici vakum jeneratörleri ve X versiyonu ile çalışmak için bir M versiyonunda mevcuttur. X versiyonunda, entegre ecoPump SEP, gerekli vakumu sağlayarak onu enerji açısından verimli ve maliyet tasarrufu sağlayan bir çözüm haline getirir. Bir susturucu, çevredeki personel için gürültüyü minimumda tutar. Sızdırmazlık elemanı olarak kullanıcılar sünger veya vantuz arasında seçim yapabilirler. Tutucu 120 x 60 milimetre, 220 x 80 milimetre ve 300 x 130 milimetre boyutlarında mevcuttur.

İndir

Text and Image