Basın Bildirileri

Basın bölümümüzde ürünlerimiz ve şirketimiz hakkındaki en son bilgileri bulabilirsiniz.

11/04/2020

Hassas Dokunuş

Parmak tutucu OFG ile Schmalz, ürün yelpazesinde ürünleri yumuşak ve hassas bir şekilde kavrayabilen yeni bir tutucu geliştirdi. Donutlar, çikolatalı ürünler, meyveler ve sebzeler gibi hassas gıda ürünleri güvenli bir şekilde taşınmasını sağlar.

10/28/2020

İşlerinizi Kolaylaştıracak Çoklu Tutucu

Schmalz, JumboFlex serisindeki vakumlu kaldırıcılar için yeni bir çoklu tutucu tasarladı. 3d yazıcı teknolojisi üretim teknolojisi sayesinde özellikle hafif ve kompakttır. Çoklu tutucu artık iki farklı modelde mevcuttur.

 

10/13/2020

Taşıma Uygulamalarında Şekil ve Boyutta Yüksek Tolerans

J. Schmalz GmbH, otomatik kullanım için yeni bir tutucu geliştirdi: FQE, Kolaboratif robotlar içinde dahil olmak üzere çeşitli farklı görevler için uygundur ve çeşitli şekil ve boyutlardaki iş parçalarını hız ve güvenilirlikle tutar.

 

08/20/2020

Vakumlu Kaldırıcı JumboErgo için Gripper Güncellemesi

Schmalz, JumboErgo serisindeki vakumlu kaldırıcılar için yeni nesil alan tutucular sunuyor. FMP son derece çok yönlü ve vakum alanının sadece bir kısmı kaplandığında bile 140 kilograma kadar ağır iş parçalarını güvenilir bir şekilde tutar. FM tutucunun yerini alır. FMP, modüler tasarımı sayesinde gelecekte Jumbo vakumlu kaldırıcı için alan tutucu portföyünü genişletmek için bir temel sağlar.

 

06/10/2020

Vakum Teknolojisi için Dijital Çözümler

Hafif robotlar ve akıllı vakum bileşenleri, sayısallaştırılmış ve ağa bağlı üretim dünyasının ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. Schmalz, akıllı fabrika için yeni bir bin picking çözümü, dijital sistemler içeren ürünler ve IO-Link bileşenleri için tek bir erişim noktası sağlayan bir yazılım aracı içeren bir dizi yenilikçi ürün üretti.

06/10/2020

Benzersiz İşlevlere Sahip Yeni Operatör Üniteleri

Schmalz, üç yeni operatör kulpunu tanıtarak, vakumlu kaldırıcı JumboFlex için modüler sistemini genişletiyor. Tasarıma bağlı olarak, yeni kontrol kolları güvenliği artırabilir, taşıma işlemini basitleştirebilir veya hızlandırabilir. Kullanıcılar artık JumboFlex Safety +, JumboFlex Easy-Release ve JumboFlex Quick-Release arasından seçim yapabilir.

 

05/04/2020

Tavan Yüksekliği Düşük Olan Bölgeler İçin Vinç Çözümleri

Ergonomik bir kaldırma yardımcısı istiyorsanız, ancak tavan yüksekliğiniz geleneksel vinç sistemleri için çok düşükse ne yapmalısınız? Schmalz'ın çözümü, alçak odalarda bile kolay hareket edebilen alüminyum modüler düz bir tip pergeldir. Erkodent için bu yenilik tam doğru zamanda geldi: Dental termoform cihazı üreticisi montaj hattının sonunda paketleme sürecini optimize etmek istedi ve önceden planlanmış bir klima sistemi için yeterli alan bırakan bir çözüme ihtiyaç duydu.

 

04/15/2020

NFC Teknolojisine Sahip Vakum Blokları Akıllı Telefonlarla İletişim Kuruyor

Schmalz vakum blokları, NFC iletim standardını entegre ederek, şirketin vakum bağlama sistemlerinde dijital teknolojinin ilk kullanımını işaret ediyor. Bu, akıllı telefon aracılığıyla kullanıcılar için ürün tanımlamayı kolaylaştırır ve ayrıca hizmet süreçlerini optimize eder.

 

04/14/2020

Makine Yüklemesi Sırasında Daha Fazla Güvenlik

Schmalz’ın pergel dönme açısı sınırlayıcısı, pergel vinçlerin çalışma alanlarının açısının ayarlanmasını sağlar. Yeni proses izleme sayesinde, daha üst seviye kontrol pergelin konumunu sorgulayabilir ve buna göre işleme adımlarını başlatabilir veya devre dışı bırakabilir.

 

03/18/2020

Kablo Taşıyıcı V-Zinciri Yer Açıyor

Schmalz, düz pergel vinç modelleri için ürün yelpazesini genişletiyor, aynı zamanda yerden tasarruf sağlıyor: Yeni V-Chain, vakum beslemesi için hortum tertibatını bir kablo hattına yerleştirerek gevşek asılı hortum spirallarini geçmişte bırakıyor. Forkliftlerin pergel vinç altından geçişlerinde hortumlara çarpmadan geçmesi sağlıyor.