Schmalz Robotik

Tüm Cobotlar için Akıllı Çözümler

Cobots ve hafif robotlar için tutucu çözümleri

25 kilograma kadar taşıma kapasitesine sahip küçük ve hafif robotlar, küçük ve orta ölçekli şirketlerde bile çok sayıda uygulamada giderek daha popüler hale geliyor. Klasik endüstriyel robotlardan çok daha uygun olmaları, uzman bilgisi olmadan programlanabilir olmaları ve insanlarla ortak çalışabilir olarak adlandırılabilirler. Robotların hemen hemen her işe esnek bir şekilde uyarlanabilmesi için özel yapım tutucu sistemleri ön şarttır.

Schmalz, piyasadaki tüm cobot ve hafif robotlar için tutucular ve vakum jeneratörleri sunarak, çok çeşitli uygulamalar için bireysel ve optimum çözümler sunar - seçmesi kolay, entegrasyonu kolay.

Her uygulama için doğru tutucu

Çevreleriyle etkileşim kurmak ve görevleri yerine getirmek için, tüm endüstriyel robotlar gibi hafif robotlar araçlara bağlıdır - ve çoğu durumda bunlar vakum tutuculardır. Bunlar iş parçasının ara yüzünü oluşturur ve bu nedenle genel sistemin belirleyici bir parçasıdır. Onların yardımıyla robotlar çok çeşitli mal ve bileşenleri toplayabilir, taşıyabilir, konumlandırabilir, işleyebilir, sıralayabilir, istifleyebilir ve depolayabilir.

Vakumlu kavrama sistemleri, iş parçalarının özellikle yumuşak bir şekilde taşınmasına, kompakt ve yerden tasarruf sağlayan bir sistem tasarımına ve yukarıdan tutulmasına izin verir. Tam olarak nesnenin kavranması gerekmediğinden, vakum üstten yan yana boşluk bırakmadan konumlandırılabilir.


Schmalz bietet für alle gängigen Cobots und Leichtbauroboter auf dem Markt Greifer und Vakuum-Erzeuger sowie anschlussfertige Roboter-Sets. Mehr unter: www.schmalz-robotics.com


Cobots ve hafif robotlar için çözümlerimiz

Robot setleri

Önceden tanımlanmış tutucu setleri Cobot'unuz için hızlı bir şekilde standart bir tutucu seçmenizi sağlar. Tutucu setleri bir vakum jeneratörü ve ilgili tutucu içerir.

Robot setleri

Vakumlu tutucular

Vakum tutucular özellikle Cobotlar ile kullanım için uygundur. İş parçasına karşı hassastırlar ve operatör için güvenlik sunarlar.

Vakumlu tutucu

Vakum Jeneratörleri

Schmalz elektrikli vakum jeneratörü büyük esneklik sunar. Bu CobotPumps basınçlı hava ihtiyacı olmadan çalışabilmektedir.

Vakum Jeneratörleri

Seçim araçları

Schmalz seçim yardımcıları ile sizin ve uygulamanız için doğru ürünleri hızlı ve kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Şimdi deneyin!

Seçim araçları

Sistem Bileşenlerine Genel Bakış

Bazı bileşenler ve teknolojiler yüksek verimli bir genel sistem oluşturmak için bir araya gelir ve aynı zamanda uygulamalarda maksimum esneklik sağlar.

Küçük ölçekli şirketler için en büyük avantajlardan biri, Cobot'ların vakumlu tutucularla basit bir şekilde işletmeye alınmasıdır. Akıllı ve yüksek verimli sistemlerle çalışmak için karmaşık bir robot programlamaya gerek yoktur - robotun sadece sezgisel, rehberli öğretimi yeterlidir. Vakum jeneratörü NFC aracılığıyla bir Akıllı Telefona bağlıysa, Schmalz ControlRoom uygulaması verileri okumak ve değerlendirmek, vakum jeneratörü için ayarlar yapmak ve yedek parça sipariş etmek için kullanılabilir. Bu, devreye almayı daha da hızlı hale getirir.

1. Cobot 
2. Flanş 
3. Vakum jeneratörü 
4. Vakumlu tutucu 
5. İş parçanız 
6. Cobot / robotun kontrol paneli 
7. Yazılım (uygulama)

Uygulamalar için Cobotlar

Kolay uygulama seçenekleri

ile cobotlar için uygun vakum

tutucu seçimleri yapabilirsiniz.