Vakum Vantuzları

Taşıma sistemi ile iş parçası arasındaki bağlantı elemanı olarak vantuzlar çeşitli talepleri karşılamak durumundadır. Güvenli çalışan bir vakum sistemini temin edebilmek için uygun vantuzun seçimi çok önemlidir. Schmalz çeşitli şekillerde, büyüklüklerde ve malzemelerden mamul geniş bir vantuz yelpazesi sunmaktadır. Genel olarak vantuzlar geometrileri bakımından ayırt edilebilirler.

Schmalz'ta vantuz ürün programı standart tip vantuzlar ve özel uygulama görevlerine yönelik vantuzlar olarak ayrılır.

Üniversal Kullanıma Uygun Vantuzlar

Bu vantuzlar çok geniş bir uygulama spektrumunu kapsar ve çok çeşitli taşıma görevlerinde kullanılırlar. Üniversal uygulamalara yönelik vantuzlar optimal şekil ve ebatlarda dizayn edildikleri ve farklı malzemelerden imal edildikleri için çok yönlülerdir.

Düz Vantuzlar

Düz vantuzlar

Düz vantuzlar düz veya yalnızca hafif kavisli yüzeyli nesneleri taşımak için uygundurlar. Bu vantuzlar düz şekillerinden dolayı iş parçasını çok kısa sürede tutabilirler ve taşıma sırasında nesnenin hızlı hareket ettirilmesinden kaynaklanan dinamik kuvvetlere karşı performasları çok iyidir.Yuvarlak vantuzlar her türlü iş parçalarının taşınması için kullanılır, oval vantuzlar daha ziyade uzun ve dar iş parçalarının taşınması için kullanılır.

Düz Vantuzlar (yuvarlak)

Düz Vantuzlar (oval)

Körüklü Vantuzlar

Körüklü vantuzlar

Körüklü vantuzlar değişken iş parçası yüksekliklerini dengelemek gerektiğinde, yüzeyi düz olmayan parçaları taşımak veya kolay kırılabilir parçaları taşımak için kullanılır. Yuvarlak vantuzlar her türlü iş parçalarının taşınması için kullanılır, oval vantuzlar daha ziyade uzun ve dar iş parçalarının taşınması için kullanılır.

Körüklü Vantuzlar (yuvarlak)

Körüklü Vantuzlar (oval)

Özel Uygulamalara Yönelik Vantuzlar

Schmalz ürün paleti içinde değişik ihtiyaçlar için üretilmiş özel vantuzlar önemli bir yer tutmaktadır. Bu özel ürünler, standart ürünlerin başarılı yada verimli olmadığı uygulamalar için özel olarak geliştirilmiş ve amaca uygun olarak optimize edilmiştir.

Sac/Metal Taşımaya Yönelik Vantuzlar

Sac Metal Taşımaya Yönelik Vantuzlar

Bu vantuzlar özellikle sac/metal malzemelerin taşındığı alanlardaki talepler için yapılmıştır. Bu vantuzlar çok yüksek yatay ve dikey tutma güçlerine sahiptir. Özel dizaynı sayesinde içbükey ve dışbükey iş parçalarının taşınmasını mümkün kılar. Bu vantuzlar yağa çok dirençlı olan özel malzemeden imal edilmektedir.

Sac/Metal Taşımaya Yönelik Vantuzlar

Cam Taşımaya Yönelik Vantuzlar

Cam Taşımaya Yönelik Vantuzlar

Camdan imal edilmiş hassas iş parçalarının taşınması için Schmalz özel vantuzlar sunmaktadır. Yassı ve düz iş parçalarını taşımak için özel olarak dizayn edilen bu vantuzlar, mümkün mertebe az iz bırakmak üzere geliştirilmiştir. Bu vantuzlar aynı zamanda cam plakalar veya güneş modülleri taşımak için de kullanılır.

Cam Taşımaya Yönelik Vantuzlar

Ahşap Taşımaya Yönelik Vantuzlar

Ahşap Taşımaya Yönelik Vantuzlar

Bu vantuzlar ile, mobilya komponentleri, parke, sunta gibi ahşaptan mamül çok farklı malzemeler taşınabilir. Bu vantuzlar aynı zamanda yüzeyi düzgün olmayan, dokulu yüzeyler ve poröz iş parçaları için de uygundur.

Ahşap Taşımaya Yönelik Vantuzlar

Ambalaj Sektörüne Yönelik Vantuzlar

Ambalajlamaya Yönelik Vantuzlar

Her türlü ambalajlama proseslerinde iş parçalarını taşımaya yönelik vantuzlardır. Bu antuzlar sağlam takviyeli ana gövde ile çok yumuşak ve esnek sızdırmazlık contasının bileşiminden oluşan, yekpare gövdeli çok özel bir dizayna sahiptir. Bu seri vantuzlar aşınmaya dayanıklı bir malzeme olan ELASTODUR veya PVC malzemeden veya ihtiyaç halinde FDA'ya uygun olan silikon malzemeden yapılmıştır.

Ambalaj Sektörüne Yönelik Vantuzlar

Plastik Folyo ve Kağıt için Özel Vantuzlar

Plastik Folyo ve Kağıt için Vantuzlar

Plastik folyoların ve kağıdın taşınması Schmalz'in özel vantuzları ile kolayca gerçekleştirilebilir. Stabil olmayan parçaların vantuz içine emilmesini ve malzemenin kırışmasını engellemek üzere özel dizayn edilmiştir. Yüksek sıcaklıklarda dahi vantuzlar iş parçası yüzeyinde iz bırakmazlar.

Plastik Folyo ve Kağıt için Vantuzlar

CD/DVD Taşımaya Yönelik Vantuzlar

CD/DVD Taşımaya Yönelik Vantuzlar

CD'leri ve DVD'leri taşımadaki zorluk iş parçasının yüzeyine zarar vermemek ve küçük boyutlara rağmen tam vakum gücü uygulamaktır. Schmalz özellikle CD ve DVD taşımaya yönelik değişik ebat ve şekillerde geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır. Düz vantuzlar, körüklü vantuzlar ile birlikte tam ve yarım halka sürümleri CD/DVD üretminin tüm proses aşamalarında ve müteakip işlemlerde hassas iş parçalarının taşınmasına izin verir.

CD/DVD Taşımaya Yönelik Vantuzlar

Yüksek Sıcaklık Uygulamalarına Yönelik Vantuzlar

Yüksek Sıcaklık Uygulamalarına Yönelik Vantuzlar

Yüksek sıcaklıktaki iş parçalarını taşımak için özel vantuz plakaları gerekmektedir. Schmalz'ın özel yüksek sıcaklık vantuzları 600°C'ye kadar sıcaklıklara dayanıklıdır. Vantuz plakaları cam endüstrisinde cam üretiminde ve tavlama proseslerinde veya metal endüstrisinde sıcak şekillendirmede kullanılmaktadır.

Yüksek Sıcaklık Uygulamalarına Yönelik Vantuzlar

Farklı Endüstrilere Yönelik Vantuzlar

Farklı Endüstrilere Yönelik Vantuzlar

Farklı endüstrilere yönelik vantuzlar çeşitli alanlarda kullanılabilir. Bu vantuzlar özel şekillerde ve farklı malzemelerden mamul olarak mevcuttur.

Farklı Endüstrilere Yönelik Vantuzlar

Vantuz Aksesuarları

Sızdırmazlık Profilleri

Vantuzlar - Sızdırmazlık Profilleri

Çok özel ihtiyaçlarda, müşterilerimizin kendi vantuzlarını yaratabilmeleri için Schmalz özel sızdırmazlık profilleri sunmaktadır. Bu profiller ile özel iş parçası boyutlarına uyan, uygulamaya özel vantuzlar geliştirilebilir. Düz ve dokulu yüzeyler için farklı sızdırmazlık profilleri bulunmaktadır.

Sızdırmazlık Profilleri

Vantuz Bağlantı Nipelleri

Vantuz Bağlantı Nipelleri

Bir vantuzu makina koluna bağlamak için uygun bir bağlantı nipeli gereklidir. Bağlantı nipelleri farklı ihtiyaçlara uygun olarak erkek ve dişi; farklı diş ölçülerinde mevcuttur. Vantuzları uygun bir bağlantı nipeli ile birlikte sipariş edebilirsiniz.

Vantuz Bağlantı Nipelleri

 
XAradığınızı bulabildiniz mi?

Popup Greeting

Phone number +90 (0)216 34001 21

schmalz@schmalz.com.tr

Phone number +90 (0)216 34001 21
 

Form yollanırken müteakip hata(lar) oluştu:

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.