Schmalz'in Yüksek Verimli Vakum Üreteci Teknolojisi

Compact ejector series SCPS/SCPSi with new eco nozzle Technology
Vakum teknolojileri uzmanı Schmalz yeni eco nozıl ile donattığı kompakt ejektör serisi SCPS/SCPSi'yi Interpack fuarında sergiledi. EcoPump SEP (sol tarafta) , ejektörden bağımsız olarak, tek başına da satılmaktadır.
Compact ejectors SCPS/SCPSi in a highly dynamic handling process
Kompakt ejectör serisi SCPS/SCPSi özellikle yüksek dinamik taşıma uygulamaları için ideal çözümdür.
Compact ecoPump SEP as decentralized vacuum generation
EcoPump SEP ejektör modülü ise merkezi olmayan (lokal) vakum üretimi olan sistemler için ideal makina ekipmanıdır.
Vakum uzmanı SCHMALZ kompakt vakum üreteci serisi SCPS/SCPSi tiplerini yeni eco nozıl teknolojisi ile donattı ve Interpack fuarında ilk defa sergiliyor. Dinamik taşıma işlemlerinde, yüksek enerji verimliliğine haiz bu üreteçler çok iyi sonuçlar vermektedir.

Schmalz’in yeni geliştirdiği eco nozıl teknolojisi ile, vakum üreteçlerinde tüketilen basınçlı hava miktarında % 15'e varan tasarruf sağlanmaktadır. Bunun yanında yapılan vakum miktarında da % 15 artış sağlanmaktadır, bu da sadece hava geçirmeyen malzemelerin değil, aynı zamanda hava geçirgenliği yüksek karton malzemelerin de emniyetle taşınmasına olanak vermektedir. Otomasyon uygulamalarında, otomatik harekete start noktası olan -600 mbar vakum değerine ulaşma süresi , vakum uzmanı SCHMALZ'in bu yeni SCPS/SCPSi ejektör serisi ile T% 10 kısalmaktadır.

Proses Takip Özelliği Olan Yüksek Verimli Vakum Üreteçleri
Schmalz'in yeni vakum üreteçleri sadece tükettiği enerji miktarında tasarrufla kalmayıp, aynı zamanda tüm proses bilgilerinin takibine olanak veren teknolojisi ile bu bilgileri kullanıcısına sunmaktadır. Vakum üreteçleri tüm enerji tüketimi ve performans bilgilerini ölçüp, anlık olarak takip etmektedir. Tesiste bulunan Field Bus Sistemleri ile , bir I/O -Link Master üzerinden çift taraflı haberleşme imkanı mevcuttur, bu da kullanıcıya şu imkanları sunmaktadır: Kullanıcı her türlü ölçüm değerini görüp , kontrol edebilmektedir. Böylece kullanıcı, kendi masasından, vakum üretecinin yanına gitmeye gerek kalmadan tüm verilerini ve tabii enerji verimliliğini de izleyip, kontrol edebilecektir. Bu şekilde kullanıcı , sistemde oluşabilecek hata veya verimsizlikleri derhal tespit etmek sureti ile, gerekli bakımların yapılmasınıa karar verebilecektir. bu da özellikle aralıksız, üç vardiya çalışan sistemlerde, bakım ve duruş planlamalarında çok önem arzetmektedir.

Yeni ecoPump SEP Ejektör Modülü İle Çok Geniş Uygulama Alanı
Schmalz SCPS/SCPSi ejektör serilerinde kullanılan "ecoPump SEP" yeni ejektör modülleri ile çok daha geniş uygulama alanları sunmaktadır: Yeni kompakt üreteç ecoPump SEP , merkezi olmayan (lokal) vakum üretimi olan makineler için ideal çözümdür. Buna ilk örnek olarak, karton kutu kurma makinaları verilebilir. Direkt vantuz üzerine montaj imkanı ile hortum ve bağlantı kayıplarını minimize eder ve çevrim sürelerini düşürür. Geniş çalışma bandı sayesinde ( -250 ila -850 mbar) çok değişik malzemelerin taşınmasına olanak verir. Yüksek kaçak kompenzasyonu imkanı ile rijit olmayan kartonların veya torbaların taşınması esnasında oluşan vakum kayıplarını tolere ederek, güvenli taşıma imkanı verir. EcoPump SEP ile sistem ilave komponentler kullanmadan kolayca değişik vakum zonlarına ayrılabilir.

 

EcoPump SEP üç ayrı nozıl çapı (7, 13 ve 22 mm) ve iki ayrı tip olarak sunulmaktadır: HF (Yüksek Akış - High Flow) tipi hava geçirgenliği yüksek olan, karton, vs. gibi malzemeler için ideal çözümken; HV (Yüksek Vakum - High Vacuum) tipi ise hava geçirgenliği olmayan , cam ampül, vs. gibi malzemelerde kullanılmaktadır. Bu konuda sunulan Schmalz Seçim Yardımcısı ile kolayca uygulama için doğru ürün tespit edilebilir.

EcoPump SEP modülünün sisteme entegrasyonu çok kolaydır, direkt vakuma ihtiyaç olan bölgede ve çok az yer kaplayacak şekilde monte edildiği için de yer ve malzeme tasarrufu da sağlar. Ejektör modülünün çalışması için ihtiyaç duyulan tek şey basınçlı hava hattıdır. Zira direkt vantuz üzerine uygulandığında ayrıca vakum hattı çekilmez. Direkt vantuz üzerine montaj için Schmalz SFE tipi montaj yuvası kullanılabilir. Makina içerisine hazırlanacak ejektör montaj deliklerine de montajı yapılabilir. Bu yuvaların hazırlanması çok kolaydır ve mevcut makine dizaynlarına büyük değişiklik yapılmadan uygulanabilir. EcoPump SEP'nin sunduğu diğer büyük bir avantaj ise hiçbir alet-edavat gerekmeden kolayca sökülük, temizlenebilme özelliğidir.

 
XAradığınızı bulabildiniz mi?

Popup Greeting

Phone number +90 (0)216 34001 21

schmalz@schmalz.com.tr

Phone number +90 (0)216 34001 21
 

Form yollanırken müteakip hata(lar) oluştu:

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.