Schmalz'in yeni alternatif blok serisi VCBL-B piyasaya çıktı.

VCBL-B vacuum blocks as cost-effective alternative to the original Biesse suction pads.
Schmalz , Biesse makinalar için alternatif bloklar geliştirdi (arkada sağda) – VCBL-B vakum blokları (önde).
Schmalz Vacuum Blocks are able to hold the workpiece securely.
Schmalz'in bu yeni blokları sağlam yapıları ile çok yüksek hassasiyette imalata olanak vermektedir.
Schmalz , İtalyan Biesse marka CNC makinalarında kullanılmak üzere yeni bir alternatif blok geliştirdi. Bu blokların makine üzerinde gelen bloklara nazaran birçok avantajı mevcuttur; sadece yüksek tutma kuvvetleri ve sağlamlığı değil, aynı zamanda sağladıkları yüksek fiyat-performans oranı ile kullanıcılara büyük fayda sağlamaktadır.

Schmalz'in, Biesse marka makinalar için geliştirdiği, yeni VCBL-B tipi yeni vakum blokları, herhangi bir tadilat veya ayarlama yapmadan direkt olarak montaj imkanı sağlamaktadır. Aşınan veya zarar gören blokların komple değiştirilmesi yerine, uygun maliyetle sadece üst lastiğin değiştirilmesi imkanı sunması Schmalz bloklarının avantajlarından sadece bir tanesidir. Bu sadece yedek parça maliyeti olarak değil, ayrıca makinanın duruş süresinin kısaltılması ile de işletmeye büyük tasarruf  sağlamaktadır. 

Schmalz'in VCBL-B bloklarının dış gövdeleri, çok mukavim özel plastikten imal edilmektedir. Bu sağlamlık ve rijidite, iş parçasına yüksek miktarda tutma kuvveti uygulanmasına ve bu sebeple de iş parçasının hiç sarsıntısız ve titreşimsiz düzgün işlenmesine olanak sağlamaktadır. Böylece, çok ufak imalat toleransları yakalanabilmekte , istenen imalat kalitesine ulaşılabilmektedir.

Üst plaka, çift cidarlı özel bir profile sahiptir. Bu, iş parçasının yüzeyine maksimum adaptasyon imkanı getirmekte ve istenen yüksek vakum değerlerine ulaşmayı mümkün kılmaktadır. Blokların montajı çok kolay olup, Biesse blok yuvassına direkt olarak oturacak altyapısı mevcut olarak üretilmektedir. Schmalz blokları sahip oldukları benzersiz mıknatıs altyapısı ile bloğun montajını kusursuz olarak mümkün kılmaktadır. Bloklarda mevcut plastik gövdeli algılama valfi ise, kullanımda olmayan blokların kendilerini otomatik olarak kapatarak, makinanın üzerinde herhangi bir vakum kaçağına sebep vermeden kalabilmelerine olanak sağlar.

Schmalz'in VCBL-B blokları 3 ve 4 eksenli makinalar için 29 and 48 mm yükseklikte,  5 eksenli makinalar için ise 74 mm yükseklikte sunulmaktadır. 

Blok ölçüleri ise 140 x 130, 125 x 75, 120 x 50 ved 130 x 30 mm şeklinde olup, tüm değişik ihtiyaçları karşılayacak şekilde dizayn edilmiştir. 

 
XAradığınızı bulabildiniz mi?

Popup Greeting

Phone number +90 (0)216 34001 21

schmalz@schmalz.com.tr

Phone number +90 (0)216 34001 21
 

Form yollanırken müteakip hata(lar) oluştu:

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.