Schmalz'in Biesse ahşap CNC makinaları için geliştirdiği alternatif bloklar

Schmalz offers cost-effective alternatives to Biesse vacuum blocks
Schmalz VCBL-B blokları ile Biesse makinaları için ideal çözümü pyasaya çıkarttı.
Secure and reliable clamping of workpieces
İş parçası çok sağlam ve güvenilir bir şekild sabitlenmektedir.
Vacuum blocks VCBL-B are available in different dimensions
Schmalz çok değişik ölçülerde blokları kullanıcının seçimine sunmaktadır.
Proprietor Hans-Martin Dittus
Firma sahibi Hans-Martin Dittus, Schmalz'in bu yeni bloklarından memnuniyetini ifade etmektedir.
Dittus ahşap işleme atelyesi, yüksek kaliteli ahşap mobilya üreticisi olup, müşterilerinin yüksek kaliteli ürün taleplerini karşılayabilmek için değişik CNC makinaları kullanmaktadır. Bu makinalardan 5 adeti de Biesse markadır. Dittus yetkilileri, bu makinalarında Schmalz'in yeni çıkarttığı ve Biesse makinları ile birebir uyumlu yeni vakum bloklarını denediklerine, bu blokların fiyat-performans ilişkisine hayran olmuşlar ve tüm mevcut bloklarını Schmalz'in yeni blokları ile yenilemişlerdir.

Dittus ahşap mobilya imalathanesi, 100 seneden beri Almanya'nın Tübingen şehrinde faaliyetlerini sürdürmekte ve müşterilerine yüksek kaliteli özel ahşap ürünler sunmaktadır.Bu orta ölçekli işletmenin, en kuvvetli olduğu noktalar, modern makine teçhizatı ve geniş tecrübe sayesinde, yüksek kaliteli imalat ve zamanında ürün teslimidir. Almanya bazındatanınmış tüm müşterileri, bu sebeplerden Dittus firmasının müdavimi olmuş ve başka hiçbir işletme ile çalışmayı düşünmemişlerdir. 

2013 senesinde artan iş kapasitesi nedeni ile Dittus firması makine parkına ilaveler yapmış ve bu kapsamda bazı Biesse CNC makinaları da satın almış ve üretim kapasitesini de oldukça artırmıştır. 

Söz konusu Biesse makinalarında , işlenecek malzemeler vakum blokları ile tezgaha bağlanmaktadır. Dittus yetkilieri, diğer makinalarında kullanmakta oldukları Schmalz vakum bloklarının , şimdi Biesse marka makinaları için de üretildiğini öğrendiğinde , derhal bu blokları test etmek istemiş ve çok başarılı testlerin sonucu olarakta tüm bloklarını Schmalz'in Biesse uyumlu VCBL-B blokları ile değiştirmiştir. Bu bloklar hiçbir tadilata gerek kalmadan, direkt değişim imkanı vermekte ve sunduğu muhteşem fiyat-performans ilişkisi ile vazgeçilmez seçim haline gelmektedir. 

Bu bloklar 3 ayrı yükseklikte mevcuttur: 29 ve 48 mm olanlar 3 ve  4-eksenli makinalarda, 74 mm olanlar ise 5-eksenli makinalarda kullanılmaktadır.Blok ölçüleri ise  140 x 130, 125 x 75, 120 x 50 ve 130 x 30 mm gibi tüm ihtiyaçlara cevap verecek çeşitliliğe sahiptir. Schmalz'in yeni VCBL-B tipi blokları mevcut Biesse blokları ile aynı anda problemsiz olarak kullanılabilmektedir. Herhangi bir aşınma veya bloğun bir çarpışma nedeni ile zarar görmesi durumunda, Schmalz'in yedek parça olarak çok uygun fiyatla sunduğu üst lastikleri değiştirmek ve minimum zaman kaybı ile üretime devam etmek büyük avantaj sağlamaktadır. Schmalz blokların tutma kuvvetleri de diğer bloklara göre çok daha fazladır. bu da imalattan çıkan ürünlerin kalitesini oldukça pozitif etkilemektedir. Schmalz üst lastiklerinin sahip olduğu benzersiz çift cidar teknolojisi ile malzeme yüzeyine tam adaptasyon , yüksek vakum değeri erişimi ve yüksek tutma kuvvetleri mümkün hale gelmektedir. Ayrıca yine Schmalz bloğuna özgü alt mıknatıs parçaları ile, blokların ilk fiksasyonu sırasında büyük kolaylık ve avantaj sağlanmaktadır.

Dittus firması çalışanları Schmalz bloklarının tüm avantajlarını çok beğenmiş ve bu avantjların direkt olarak maliyet düşümüne etkisinin, işlerine pozitif katkısından memnuniyetlerini belirtmişlerdir. 

 
XAradığınızı bulabildiniz mi?

Popup Greeting

Phone number +90 (0)216 34001 21

schmalz@schmalz.com.tr

Phone number +90 (0)216 34001 21
 

Form yollanırken müteakip hata(lar) oluştu:

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.