Vakum Teknolojisi Dünyası

Schmalz otomasyon teknolojisi, taşıma teknolojisi ve bağlama teknolojisi alanlarında dünyanın lider tedarikçilerinden biridir

Schmalz'in Yeni Jenerasyon Vakum ve Basınç Şalterleri : VS/VSi

Schmalz'in yeni seri vakum ve basınç şalterleri VS / VSi ile herşey gözünüzün önünde: Bu elektronik şalterler modüler dizaynı, otomasyon sistemlerine kolay entegrasyonu ve en önemlisi de inovatif teknolojisi ile sunduğu kablosuz komünikasyon imkanı özellikleri ile dikkat çekmektedirler. 

Schmalz  VS/VSi vakum ve basınç şalteri tanıtım videosu

Schmalz VS/VSi vakum ve basınç şalteri basın bülteni 

Schmalz'in Yeni Seri Güçlü Vakum Ejektörü : SBPL

Zorlu iş parçalarının hızlı ve güvenli taşınması için yeni çözüm :

Schmalz'in yeni basic ejektörü SBPL , ejektör serileri içinde en kuvvetli olan ürünüdür. Dizayn ve geliştirmesi maksimum verimlilik için yapılmıştır. Bu şekilde SBPL ihtiyaç duyulan noktada ve anda istenen performansı en verimli şekilde vermektdir.  -200 ile -600 mbar vakum aralığında yeni SBPL, eski teknoloji ejektörlere göre tam iki kat emiş gücüne sahiptir. Bu şekilde vakumlama süreleri ve buna bağlı olarak çevrim sürelerinde ciddi tasarruflar sağlanmaktadır. Geliştirme mühendislerimiz, yeni ejektörü geliştirirken ejektörün ağırlığını minimize etmek için özel gayret sarf etmişler ve eski seriye göre ağırlıkta % 50'ye varan bir azalma sağlamışlardır. Inovatif dizaynı sayesinde ejektörün bakım ve temizliği  çok kolay ve hızlı şekilde yapılabilmektedir. İçinde kullanılan yeni Eco nozıl teknolojisi ile değişik ihtiyaçlara göre kolaylıkla uyum sağlayabilen , esnek bir modelleme imkanı sunulmaktadır.

Yeni SBPL serisi ejektör tanıtım videosu

SBPL serisi tanıtım sayfası

Schmalz SBPL ejektör serisi basın bülteni

Schmalz tek elle kullanılabilen JumboFlex serisinin en yeni modeli olan 50 kg kapasiteli cihazını piyasaya çıkarttı. Böylece 50 kg'ya kadar yüklerin, hızlı ve ergonomik olarak, tek elle kumanda edilen sistemle taşınması mümkün hale geldi.

Schmalz'in, Flex serisinin yanında, 300kg'ya kadar olan yükler için Ergo ve Sprint serileri de mevcut olup, bu serilerde yükün emniyetli taşınabilmesi için iki elle kumanda düzeneği mevcuttur.


Vakumlu kaldırıcılar için katalog
JumboFlex 50 kataloğu
Ücretsiz kataloğunuzu isteyin

Otomasyonlu Proseslere Yönelik Vakum Komponentleri ve Tutucu Sistemleri

Schmalz, otomasyonlu prosesler için münferit vakum komponentleri ile birlikte komple tutucu sistemleri sunmaktadır. Vakum komponentleri vantuzlardan, vakum üreteçlerine; montaj elemanlarından, özel tutuculara, valflarae ve şalterlere kadar uzanmaktadır. Bu sayede Schmalz her türlü değişik ihtiyaca en uygun özel vakum sistemlerini tasarlamak için gerekli tüm komponentleri sunmaktadır.
Vakum tutucu sistemleri robot uygulamalarında robot eli olarak kullanılan, direkt montaj hazır çözümlerdir. Geniş yüzey tutucu sistemleri ve katman tutucular otomatik paletleme görevleri, sipariş toplama ve çalışma parçalarını tasnif etmek için kullanılır. Çoklu vantuz düzenekleri muhtelif endüstriyel robotlar, presler ve bağlama tezgahlarında kullanılır.

Dijital katalog "Vakum Komponentleri 2013/2014"

Vakumlu Taşıma Sistemleri

Manuel çalışan vakumlu taşıma sistemleri iş parçalarının taşınmasını kolaylaştırarak üretim proseslerini basitleştirir. Schmalz'in hortumlu kaldırıcısı Jumbo ile 300 kg'ye kadar olan yükler kaldırılabilir. Hortumlu kaldırıcılarda gerek yükü tutma, gerekse kaldırma işlemleri vakum kullanılarak gerçekleştirilir.

Schmalz'in VacuMaster vakumlu kaldırma cihazları ise hem düşük, hem de daha yüksek tonajdaki iş parçalarını taşımada kullanılabilir. Bu cihazlarda yükü tutma işi vakum ile, kaldırma işi ise bir zincirli ceraskal ile yapılır.
VacuMaster vakumlu kaldırma cihazları Schmalz tarafından sunulan alüminyum vinç sistemleri ve pergel vinçler ile tam uyumludur.
Modüler tasarım sayesinde Jumbo vakum hortumlu kaldırıcılar ve VacuMaster kaldırma cihazları değişik ihtiyaçlara uygun olarak kişiselleştirilebilir.

Vakumlu Bağlama Sistemleri

Vakumlu bağlama sistemleri gerek CNC tezgahlarında gerekse manuel proseslerde kısa kurulum süreleri sunar ve iş parçalarının her taraftan işlenmesini mümkün kılar. Innospann serisi kullanılarak mevcut CNC tezgahları kolayca modernize edilebilir. Schmalz Matrix-Plate metal veya plastik parçaları hassas bağlamaya yönelik çözümdür. Multi-Clamp bağlama sistemi atölyelerde ve şantiyelerde idealdir.

Schmalz Media Center'de tüm sistemlerimizi çalışırken izleyebilirsiniz.

Otomatize ve manüel prosesler ile birlikte bağlama görevlerine yönelik vakum sistemleri uygulama videolarını içeren Schmalz Media Center

Schmalz Media Center'de ürünlerimizin çeşitli endüstrilerde uygulamalarını gösteren videoları bulabilirsiniz. Komple sistemlerin hal-i hazırda nasıl kullanıldığını ve bunların proses akışlarını nasıl optimize ettiğini görüp, analiz edebilirsiniz.

Değişik uygulama videolarını izleyin

Vakumlu Bağlama Çözümleri

26.01.2012
"Vakum Bağlama Sistemleri" Broşürü
Schmalz, CNC ahşap işleme tezgahları için çok geniş bir bağlama çözümleri spektrumu sunmaktadır. Vakumlu bağlama sistemleri CNC tezgahlarında işlenecek malzemelerin sabitlenmesinde kullanılmaktadır. Kurulum süreleri Schmalz Vantuz Blokları ile ciddi bir şekilde kısalmaktadır. Ahşap işleme makinelerine yönelik tüm bağlama sistemleri Schmalz'in hazırlamış olduğu yeni broşürde tanıtılmaktadır.
 

En Zor Kaldırma İşlerinde Schmalz Vakum Hortumlu Kaldırıcılar

26.01.2012
Alüminyum döner vinçli hortumlu kaldırıcı
Vakum hortumlu kaldırıcı JumboErgo ağır ürünlerin ambalajlama ve sevkiyat alanlarında taşınmasını kolaylaştırır. Vakum hortumlu kaldırıcılar modüler olarak tasarlanmıştır ve bu nedenle uygulamanın gereksinimlerine kusursuz olarak adapte edilebilir. Schmalz hortumlu kaldırıcılarda gerek tutma, gerekse kaldırma prosesi vakum kullanılarak gerçekleştirilir. Bir pergel vince veya hafif tip köprülü bir vinç sistemine adapte edilerek hortumlu kaldırıcı ile geniş bir çalışma alanı taranabilir.
 

Özel Tutucunuzu Kendiniz Tasarlayın

26.01.2012
Doldurulmuş poşet taşıyan Vacuum End Effector VEE Vacuum end effector VEE sistem tasarımı
Ambalaj endüstrisindeki en son yenilik vakum teknolojisi uzmanı Schmalz tarafından sunuldu: "Vakum End Effector" hızlı ve kolay kuruluma yönelik ilk modüler sistemdir.
 
 
XAradığınızı bulabildiniz mi?

Popup Greeting

Phone number +90 (0)216 34001 21

schmalz@schmalz.com.tr

Phone number +90 (0)216 34001 21
 

Form yollanırken müteakip hata(lar) oluştu:

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.